آموزش تعمیرات پول شمار : دستگاه پول شما از کاربردی ترین ابزار ها و ماشین های اداری است ، که امروزه به صورت گسترده در بانک ها و موسسه های مالی و اعتباری مورد استفاده قرار می گیرد، تعمیرات دستگاه پول شمار به علت اختصاصی بودن فرآیند ساخت نیاز به تخصص و دقت بالایی دارد که در دوره های آموزش تعمیرات ماشین های اداری این مجموعه به صورت کامل به آن ها پرداخته می شود ، و کار آموزان پس از اتمام دوره های آموزش تعمیرات پول شمار ، با فناوری و نحوه ی ساخت ، طریقه ی کار آن آشنا شده و تعمیر پول شمار را به صورت کامل انجام دهند.

آموزش تعمیزات پول شمار

انواع دستگاه های پول شمار

دستگاه های پول شمار با توجه به نیاز و محل مورد استفاده در دو دسته بندی زیر قرار می گیرند:

 

دستگاه پول شمار رو میزی

این نوع پول شمار ها در ابعاد و اندازه ی کوچکتری نسبت به سایر پول شمار ها بوده و نحوه ی شمارش پول ها در آن به صورت آبشاری و از بالا به پایین و یا از چپ به راست می باشد. موتور های استفاده شده در پول شمار های رومیزی به دو صورت تسمه ای و گیربکسی کار شمارش پول ها را انجام می دهند، که دستگاه های گیربکس دار دارای کیفیت بالاتری نسیت به نوع تسمه ای هستند.

دستگاه پول شمار ایستاده

دستگاه های پول شمار ایستاده معمولا برای مشتریان طراحی و ساخته شده است ، دارای ابعاد و اندازه بزرگتری نسبت به پول شمار رومیزی بوده و به مراتب از سرعت شمارش بیشتری نیز استفاده می کنند. نحوه ی شمارش در پول شمار های ایستاده از چپ به راست بوده و معمولا دارای محفظه ای محافظ برای جلوگیری از پراکنده شدن اسکناس های شمارشی می باشند.

برخی از پول شمار ها علاوه بر شمارش اسکناس ، همزمان آن ها را اسکن کرده و با حسگر های موجود پول های تقلبی را شناسایی می کنند.لازم به ذکر است که اغلب پول شمار های موجود در بازار از نوع خارجی هستند و برای تعمیر پول شمار باید از فنون طراحی و ساخت آن ها آشنا بود.