دوشنبه, 28 تیر 1395 ساعت 12:04

راهنمای خرید پرینتر اچ پی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

راهنمای خرید پرینتر اچ پی :شرکت ما به عنوان یکی از شرکت های فروش و تعمیرات پرینتر شما را به خواندن توضیحاتی مختصر درباره راهنمای خرید پرینتر دعوت می نماید.
فرض كنيد که شما تصميم به خريداری يك پرينتر ليزري رنگي گرفته‎ايد. كداميك را از ميان طيف گسترده پرينترهاي ليزري رنگي كه قيمت خیلی متفاوتي دارند انتخاب مي‎نمایید؟ اين پرسشي می باشد كه در ذهن هر خريدار پرينتر به وجود خواهد آمد و ما تلاش می کنیم پاسخي براي آن بدست آوریم.
هنگام خريد پرينتر ليزري رنگي چه پارامترهايي را در نظر بگيريم؟
حداكثر تعداد برگي كه قصد دارید در يك زمان معین (مثلا در یک ماه) چاپ کنید يك عامل مهم در انتخاب پرينتر است. پرينترهاي كوچكتر و همچنین ارزان‎تر توانايي چاپ میزان برگ پایین تری را دارند، بنابراین برای پرينت در حجم بالاتر بايد به سمت مدلهاي بالاتر رفت و بالعكس در صورتی که قصد ندارید حجم زيادي پرينت بگيريد باید از خريد پرينترهاي بزرگ و گران بپرهیزید.
طبیعی است که پرينترهايي كه قدرت و سرعت بیشتری دارند، دارای قیمتی گرانتر و همچنین داراي جثه بزرگتري باشند. یک قاعده کلی در مورد پرینترها وجود دارد که در مدلهاي گرانتر هزينه هر برگ پرينت ليزري رنگي پايين‎تر از هزينه همان پرينت در مدلهاي ارزانتر می باشد.
ما در اینجا با توجه به توضيحات بالا نگاهي کلی به پرينترهاي ليزري رنگي HP موجود در بازار می اندازیم و با توجه به کاربردهای هر پرینتر و نیز نیازهای شما آنها را بررسی میکنیم.

 

پرینتر مدل HP 1025:

كوچكترين و هم چنین ارزان‎ترين پرينتر ليزري رنگي HP كه به همين دو علت يكي از پرفروش‎ترين پرينترهاي HP می باشد . این پرینتر به عنوان مناسب‎ترين پرينتر به منظور استفاده در منزل، دفتر كار و شركتهايي می باشد كه حجم پرينت زيادي نداشته اند (به صورت متوسط ماهي 800 برگ). اما باید توجه کنید که كيفيت چاپ آن نیز بالا است و تفاوت خیلی محسوسي با پرينترهاي گران قيمت ندارد . حتي تنظيمات مخصوص چاپ عكس (Photo) هم شبيه پرينترهاي مدل بالا در اين پرينتر وجود دارد.
حالت خواب اتوماتيك موجود در پرينترهاي گرانتر نیز در این پرینتر وجود دارد كه مي‎تواند به عنوان مثال بعد از 15 دقيقه عدم استفاده به خواب برود و در مصرف برق باعث صرفه‎جويي گردد (در اين وضعیت فقط 8 وات مصرف مي‎كند). هزینه بسیار پايين این پرینتر برای كساني كه به فكر خريد پرينتر ليزري تك رنگ می باشند وسوسه‎انگيز است، در صورتی که باید توجه کنید با اين پرينتر هزينه چاپ مشكي تك رنگ از چاپ با پرينتر ليزري مشكي اندكي بالاتر می باشد. با توجه به اينكه اين پرينتر يك درام مركزي با عمر 7000 برگ پرينت دارد (بر خلاف بقیه مدلها كه هر كارتريج يك درام داشته است) به صورتی که كارتريجهاي اين پرينتر را شارژ مي‎كنيد هزينه تعويض درام به منظور شارژهاي متوالي نخواهيد داشت. نسخه nw اين پرينتر به اتصال شبكه – هم كابلي و هم بي‎سيم – مجهز می باشد.

 

پرینتر مدل HP 1525:

اين پرينتر جايگزينی برای پرينترهاي 1215 – 1217 – 1515 و 1518 می باشد كه دیگر تولید نمی شوند . این پرینتر مناسب دفاتر و شركتهايي است كه حجم پرينت زيادي ندارند (به طور متوسط ماهي 1000 برگ). این پرینتر همچنین به كارت شبكه مجهز هستند (شبيه 1515) و در نسخه w كارت شبكه بي‎سيم هم دارا می باشد . در صورتی که تصميم به خريد یک پرينتر گرفته‎ايد بهتر است ویژگی های این دستگاه چهاركاره دوقلو پرينتر يعني HP 1415 را هم مشاهده نمایید . اين دو دستگاه كاتريجهاي مشترك و توان فني تقریبی برابر دارند (توان فني 1415 کمی بالاتر می باشند) درصورتی که چهاركاره 1415 افزون بر پرينتر داراي كپي رنگي، اسكنر رنگي و فكس هم است كه همگی نيازهاي يك دفتر يا شركت كوچك را پاسخ خواهد داد. قيمت دستگاه 1415 به ميزان قابل قبولي از 1525 بالاتر میباشد و در هيچ زماني اختلاف قيمت يك پرينتر و يك چندكاره به اين كمي نبوده است.

 

پرینتر مدل HP 2025:

در حجم متوسط مناسب پرينت می باشد. سرعت اين پرينتر 20 برگ در دقيقه می باشد كه نشان از كارايي بالاي آن دارد. براي چاپ توان متوسط اين پرينتر 2000 برگ در ماه مناسب می باشد.

 

پرینتر مدل HP 3525:

این نوع پرینتردر مقايسه با جثه كوچكش سرعت خیلی بالايي را دارا می باشد (30 برگ در دقيقه). وضوح يا دقت چاپ آن a1200 x 600 dpi میباشد كه از سه مدل پیشین بالاتر می باشد. این پرینتر مناسب شركتهايی با پرينت حجم متوسط به بالاست و توان عملکرد متوسط آن تا 5000 برگ در ماه می باشد. در صورتی که بين انتخاب 3525 و 2025 مردد می باشید (صرفنظر از اختلاف قيمت) پیشنهاد می شود 3525 را انتخاب نمایید . طراحي اين پرينتر دقیقاً شبيه پرينترهاي بالاتر از خود يعني 4525 و 5225 می باشد و در اصل شروع نسل جديد و حرفه‎اي پرينترها با اين مدل می باشد. این در صورتی است كه طراحي 2025 شبيه پرينترهاي پیشین از خود يعني 1215 و 1515 می باشد.

 

پرینتر مدل HP 4700:

این پرینتر براي پرينت در حجم زياد يك پرينتر قدرتمند می باشد. سرعت چاپ آن نیز 30 برگ در دقيقه می باشد. در مقابله با پرينتر 3525 قدرتمندتر و همچنین داراي توان عملکردی بالاتري می باشد. متوسط توان عملکرد آن 10,000 برگ در ماه می باشد. دقت چـاپ اين پرينتر a600 x 600 dpi می باشد و در تقسـيم بندي وب سـايت HP در دسته High-volume printers قرار داشته است. البته در بازار اين پرینتر کمیاب تر است.

 

پرینتر مدل HP 4525:

يك پرينتر دارای قدرت و تمام عيار با بالاترين سرعت و dpi در ميان پرينترهاي HP از گذشته تا هم اکنون است. سرعت 40 برگ در دقيقه و همچنین دقت چاپ a1200 x 1200 dpi حرفي دیگر باقی نگذاشته است.
اين پرينتر اینترپرایز (enterprise) مناسب شركتهايي میباشد كه تا 20 كاربر داشته است و توان متوسط آن به منظور پرينت 10,000 برگ در ماه كافي می باشد. همچنين اين پرينتر به كارت شبكه مجهز می باشد.

 

پرینتر مدل HP 5225:

اگر شما تصميم گرفته اید که پرينتری با توانایی چاپ در سايز A3 بخرید احتمالاً اين پرينتر، برای شما مطلوب می باشد. اين پرینتر به همراه HP 4525 به عنوان جديدترين و تازه ترین محصولات HP به شمار میروند . اساسی ترین خصوصیت اين پرينتر قيمت خیلی مناسب آن در برابر با ساير پرينترهاي اندازه A3 تا پیش از اين مدل می باشد. قیمت این پرینتر حدودا نصف پرینترهای نسل قبل می باشد در حالی که توانمندی این پرینتر به مراتب بالاتر ازانها نیز می باشد. سرعت چاپ آن 20 برگ در دقيقه و خیلی سبك وزن‎تر از مدلهاي قبلي A3 زن می باشد. توان متوسط كاركرد آن 10,000 برگ در ماه می باشد .

 

پرینتر مدل HP 5550:

به منظور پرينت در حجم بالا و با سرعت 28 برگ در دقيقه پرينتر A3 زن یک دستگاه پر قدرت است. عمر حضور این دستگاه در بازار نزدیک به یک دهه می باشد. كيفيت چاپ آن کم‎تر از HP 5225 است در صورتی که دارای قدرت بالاتری است. علاوه بر این ها هزینه آن بيش از دو برابر 5225 می باشد كه انتخاب 5550 را در هاله‎اي از ابهام فرو برده است. در ايران تعداد بسیاری از اين مدل پرينتر به فروش رسيده است درصورتی که به نظر نخواهد رسید با حضور HP 5225 از فروش پر اقبالي در آينده هم بهره مند شود . در صورتی که شما تصميم به خريد اين پرينتر دارید يك بار ديگر فكر نمایید . اين پرينتر در حال حاضر توليد نمي‎شود و انتظار مي‎رود خیلی زود كمياب گردد.

و در انتها قابل توجه دارندگان چاپگرهاي HP 1600 و HP 2600:

اگر که يكي از دو پرينتر 1600 يا 2600 را در اختیار دارید و همیشه كارتريج فابريك براي پرينترتان خریداری می کنید هم اکنون دست نگه داريد! با توجه به مشکلاتی كه در طراحي كارتريج اين پرينترها موجود است ( در زمان چاپ با كارتريج فابريك، در خیلی از مواقع ايجاد زمينه رنگي ناخواسته مينماید و همچنین كيفيت چاپ پايين می باشد) توصیه می نماییم که پرينترتان را با پرينتر HP 1025 يا HP 1525 كه كيفيت چاپ خیلی بالاتري داشته اند (با كارتريج‎هاي عالي) جايگزين نمایید .

مقايسه پرینتر HP 1025 و HP 1525 با پرينتر سامسونگ CLP-315 و CLP-320:

خیلی از كاربران درباره مقايسه اين پرينترها از ما سوال می پرسند . هرچند به صورت اصولی سامسونگ يك سازنده دارای اعتبار پرينتر نمی باشد در صورتی که در يك نگاه واقع بينانه بايد بیان کنیم اگر چه کم بودن قيمت، اولويت اول شما در انتخاب پرينتر می باشد Samsung CLP-315 انتخاب شما خواهد بود و به گونه ای که استدلال مي‎نمایید كه هزینه كارتريج فابريك پرينتر CLP-315 حدوداً نصف قيمت كارتريج فابريك 1525 می باشد در پاسخ باید بگوییم كيفيت چاپ HP 1525 با كارتريج شارژ شده (به واسطه ما) خیلی بالاتر از كيفيت چاپ سامسونگ 315 با كارتريج فابريك می باشد. با اين وجود كه هزينه شارژ HP 1525 دست كم 20% پایین تر از هزینه كارتريج فابريك CLP-315 می باشد . ضمناً تعداد برگ قابل چاپ با كارتريج‎هاي شارژ شده 1525 دست كم 30% بيشتر از تعداد برگ قابل چاپ با كارتريج‎هاي فابريك سامسونگ 315 می باشد . علاوه بر این مصرف برق پرينترهاي سامسونگ فوق‎العاده بالا می باشد و همیشه فيوز آنها (كه عمل پخت تونر را انجام مي‎دهد) داغ می شود.
ما سعی کردیم در این مقاله شما را در زمینه خرید پرینتر HP راهنمایی کنیم، در صورتی که به اطلاعات بیشتری نیاز دارید می توانید با ما تماس بگیرید و سوالات خود را در زمینه خرید پرینتر، تعمیرات پرینتر و یا آموزش تعمیرات پرینتر از ما بپرسید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با انواع پرینتر ،آموزش تعمیرات پرینتر , تعمیرات ماشین های اداری و... با متخصصین ما تماس بگیرید.

خواندن 896 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 اسفند 1396 ساعت 10:15

مقالات آموزشی

پیگیری دستگاه های درحال تعمیر

جستجو