دوشنبه, 18 مرداد 1395 ساعت 08:10

اسکنر چیست

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

اسکنر چیست


وسیله‌ای به عنوان تصویربرداری از سندی کاغذی اسکنر تعمیرات پرینتر یا پویشگر می باشد .
اسکنرها دستگاه‌هایی می باشد به منظور ورود عکس یا متن به رایانه و کمپانیهای تولید کننده اسکنر همان کمپانیهای تولید کننده پرینترها می باشند . اسکنرها شمایلی مثل دستگاه کپی داشته اند. در محفظه‌ای که در آن کاغذ قرار گرفته است در کامپیوتر تصویر یا متن مورد نظر وارد می‌شود. درصورتی که ما بخواهیم متنی را وارد کامپیوتر نماییم باید تصویر را با برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مخصوص تبدیل به متن کنیم. در پشت اسکنر دو خروجی موجود می باشد که به یکی از آنها از طرف رایانه فیشی متصل میگردد و به دیگری فیشی از طرف پرینتر اتصال پیدا می کند. فیش خروجی اسکنر هم به رنگ آبی می باشد .
اسکنر چیست؟
اسکنر یا پویشگر، وسیله‌ای است که در آموزش تعمیرات ماشین های اداری به شکل نوری، تصاویر، متن ها و یا دست نوشته‌ها را اسکن خواهد نمود و به تصویر دیجیتال تبدیل می نماید. اولین اسکنر تصویر، یک اسکنر استوانه‌ای شکل بوده است که در آمریکا در سال ۱۹۵۷ در اداره ملی استاندارد به واسطه تیمی به سرپرستی راسل کیریش ساخته شده است. ابتدایی ترین تصویری که با این ماشین اسکن شده است، عکس والدن، فرزند ۳ماهه کیریش بود که رزولوشنی برابر ۱۷۶ پیکسل داشته است.


تشخیص کارتریج اصلی, تشخ

اسکنر hp
اسکنر hp
شرکت تهران پرینتر نمایندگی تعمیرات اسکنر HP – نمایندگی فروش اسکنر HP
نمایندگی اسکنر اچ پی – تعمیرات اسکنر اچ چی
تعمیر بورد اسکنر اچ پی
عیب یابی لامپ اسکنر اچ پی
تعویض لامپ اسکنر اچ پی
عیب یابی موتور اسکنر اچ پی
عیب یابی تثبیت کننده های اسکنر اچ پی
عیب یابی قسمت تغذیه اسکنر اچ پی
عیب یابی پورت های اینترفیس اسکنر اچ پی
عیب یابی مدارهای کنترل کننده اسکنر اچ پی
تعمیر بورد اسکنر hp
عیب یابی لامپ اسکنر hp
تعویض لامپ اسکنر hp
عیب یابی موتور اسکنر hp
عیب یابی تثبیت کننده های اسکنر hp
عیب یابی قسمت تغذیه اسکنر hp
عیب یابی پورت های اینترفیس اسکنر hp
عیب یابی مدارهای کنترل کننده اسکنر hp

اسکنر hp


اسکنرها در واقع دستگاه‌هایی به منظور ورود عکس یا متن به رایانه هستند و کمپانیهای تولید کننده اسکنر همان کمپانیهای تولید کننده پرینترها می باشند . اسکنرها شمایلی مثل دستگاه کپی داشته اند. در محفظه‌ای که در آن کاغذ قرار گرفته است تصویر یا متن مد نظر در کامپیوتر وارد شده است. در صورتی که ما بخواهیم متنی را وارد کامپیوتر نماییم باید تصویر را با برنامه‌ها و نرم‌افزارهای بخصوص تبدیل به متن نماییم . دو خروجی در پشت اسکنر وجود داشته است که به یکی از آنها از طرف رایانه فیشی متصل شده است و به دیگری فیشی به واسطه پرینتر متصل می‌شود. فیش خروجی اسکنر هم به رنگ آبی می باشد.


اسکنر نوری:


یک دستگاه ورودی است که با استفاده نمودن از تجهیزات نوری، کاغذ  شارژ کارتریج یا هر نوع سند دیگر را پویش نموده است و الگوی تاریک وروشن (یا رنگی) حاصل شده را به سیگنال دیجیتال (رقومی) قابل استفاده برای نرم‌افزار تشخیص نویسه یا نرم‌افزار گرافیکی تبدیل خواهد نمود. رایج ترین نوع پویشگرها، پویشگر مسطح می باشد که اسناد به صورت ثابت روی آن قرار گرفته است و قسمت پویش در طول آن حرکت خواهد نمود؛ به عبارتی این دستگاه‌ها بسیار شبیه دستگاه‌های کپی می باشند . پویشگرهای دیگری، مثل دستگاه‌های دورنگار، برگه‌های کاغذ را به سمت درون کشیده و از روی بخش پویش که ثابت می باشد عبور خواهد نمود. اغلب از پویشگرهای تخصصی، با دوربین ویدئویی استاندارد کار خواهندنمود. این گونه پویشگرها، سیگنال ویدئویی را به سیگنال دیجیتال (رقمی) قابل پردازش به منظور نرم‌افزار رایانه تبدیل خواهند نمود. یکی از نمونه های رایج ترین پویشگر، پویشگر دستی می باشد که کاربر آن را در دست خود گرفته و روی سند کشانده است. این پویشگرها ارزان قیمت می باشند در صورتی که سطح پویش آنها به چند سانتی متر محدود خواهند شد . و نمونه های مختلف و مارکهای متفاوتی را دارا می باشد که در آینده به شما آنها را توضیح می دهیم.

برای آموزش تعمیرات اسکنر و مشاوره رایگان در این رابطه با متخصصین ما بگیرید.

خواندن 3582 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 اسفند 1396 ساعت 10:07
محتوای بیشتر در این بخش: « تعمیرات اسکنر و آشنایی با اسکنرها

مقالات آموزشی

پیگیری دستگاه های درحال تعمیر

جستجو