شنبه, 02 مرداد 1395 ساعت 10:20

واژگان

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

واژگان

 

چاپ Dye- Sublimation  :

یک پرینتر dye- Sublimation از یک نوار ویژه، کاغذ و هد پرینت استفاده می نماید.


  Sub limation(تصعید) :

فرآیند تبدیل مستقیم جامد به گاز بدون عبور از مرحله مایع است . از آنجایی که  پرینترهای " تصعید کننده رنگ" از رنگ به شکل گاز استفاده می نمایند نه مایع نتیجه بسیار شبیه ته رنگی است  که در عکاسی استفاده می گردد.


پرینتر جوهر افشان :

رایج ترین نمونه پرینترها بدین معنی که پرینتر جوهر افشان از قطره های کوچک جوهر مایع در گونه های رنگ های متفاوت استفاده می نمایند تا تصویر را بر روی صفحه تولید نماید.

پرینتر لیزری:

پرینتری که برای چاپ تصویر از فرایند کپی برداری استفاده می نماید . یک لیزر به غلطک خاص تابانده می گردد ، تونر پودری را بر خواهد داشت و آن را بر روی یک قطعه کاغذ قرار داده است . بدین ترتیب تونر گرم می گردد و برای تولید صفحه چاپ شده به کاغذ چسبیده می شود . در واقع تعدادی از تعمیرات پرینترهای لیزری از LED ها به منظور نوشتن بر روی غلطک استفاده می نمایند.


کارتریج جوهر عکس:

اکثر پرینترهای جوهر افشان از یک سیستم چاپ چهار رنگ شامل Yellow, magenta, cyan black استفاده می نمایند . اغلب جوهرهای عکس سایه های اضافی از رنگ های آبی و قرمز را فراهم می نماید تا محدوده رنگی گسترده تری را برای چاپ ارائه بدهد.

 رسانه قابل انتقال:

اکثر دوربین های دیجیتال از کارت های حافظه ویژه به منظور ذخیره عکس ها استفاده می کنند. رایج ترین شارژ کارتریج نمونه این کارت ها Compact flash ها و smart media ها هستند . تعدادی از پرینترهای جدید دارای reader توکار هستند  که به شما توانایی چاپ مستقیم تصاویر از این کارت های رسانه قابل حمل بدون استفاده از کامپیوتر را داده است .

برای آموزش تعمیرات اسکنر و مشاوره رایگان در این رابطه با متخصصین ما تماس بگیرید.

خواندن 613 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 اسفند 1396 ساعت 10:08

مقالات آموزشی

پیگیری دستگاه های درحال تعمیر

جستجو