شنبه, 02 مرداد 1395 ساعت 10:10

راهنمای انتخاب و خرید نمودن پرینتر:

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

راهنمای انتخاب و خرید نمودن پرینتر:


در انجام یک خرید آسان و بدون اتلاف وقت آنچه که موثر می باشد در اصل  تعدادی تصمیم گیری می باشد که محدوده قیمت کالای مورد نظر شما اغلب در آخر آنها قرار گرفته می شود.
اکنون پرینترهای موجود در دو نوع پایه ای لیزری و جوهر افشان وجود داشته است. پرینترهای لیزری هم خود به فرمت های تک رنگ و رنگی تقسیم می گردد . در صورتی که پرینترهای جوهر افشان در مدل های استاندارد و مدل های ویژه به چاپ عکس موجود است (همه ی نمونه ی پرینترهای جوهر افشان توانایی به چاپ رساندن عکس را داشته است در صورتی که پرینترهای مخصوص عکس، چاپ بسیار با کیفیت تری از عکس را ارائه داده اند.)
پرینترهای چند منظوره (MFP) در یک موقعیت پیچیده تر، برای هر دو نمونه ی لیزری و جوهر افشان موجود هستند. MFP ها  که    می¬توانند 2 یا چند کارکرد را انجام بدهند (مانند اسکن، عکس، کپی و چاپ) در همه ی موارد مرتبط به راهنمای مشتری بحث می گردد.
به صورت نسبی انتخاب یک پرینتر لیزری یا پرینتر جوهر افشان به بودجه شما بستگی داشته است در صورتی که عمدتاً این تصمیم به ملزومات چاپ مد نظر شما وابسته است. هنگامی که می خواهید به صورت عمده اسناد متن را با تصاویر گرافیکی یا بدون آن ها چاپ نمایید (عکس های سیاه و سفید جداول و ...) ، پرینتر لیزری عالی ترین انتخاب می باشد . پرینترهای لیزری   توانایی به چاپ  رساندن میزان بسیار زیادی از متن ها  و همچنین  تصاویر گرافیکی به نسبت پرینترهای جوهر افشان می باشند. در چاپ عکس ها  پرینترهای لیزری به خوبی پرینترهای جوهر افشان عمل نخواهند کرد  در صورتی که برای چاپ متون و تصاویر گرافیکی خیلی بهتر از آنها هستند . همچنین آن ها سرعت بالاتر چاپ را ارائه داده اند که این خصوصیت باید به هنگام چاپ حجم زیادی از نسخه های چاپی در نظر گرفته شود.
این پرینترها توانایی اشتراک گذاری با دیگر کاربرها را داشته اند و این چنین احتیاجی به این که شما منتظر بمانید که کارکرد یک چاپ پایان یافته است و دستور  دیگری ارسال نمایید.
هنگامی که می خواهید عکس های رنگی را چاپ نمایید  و در اولین جایگاه خودتان کیفیت خروجی متن و تصویر فهرست اولویت شما قرار ندارند، بدین ترتیب پرینترهای جوهر افشان مخصوص عکس یا معمولی بهترین گزینه هستند.
اغلب پرینترهای جوهر افشان قیمت ارزان را داشته اند به طور کلی این امکان وجود دارد که بودجه شما به هر دو پرینتر لیزری و جوهر افشان برسد.
پرینترهای لیزری دیگری وجود دارند که به شرکت های بزرگ و همچنین افراد حرفه ای در کارهای گرافیکی محدود شده اند . مثلاً در اطرافمان بیشتر محصولاتی که مشاهده می کنیم قیمت پرینترهای لیزری رنگی بسیار افت کرده است تقریباً در این چند سال اخیر پرینترهای رنگی از دسترس همگان به جز افراد حرفه ای در کارهای گرافیکی  و شرکت های با سرمایه زیاد و شرکت های بزرگ خارج شده اند . اما امروزه پرینترهای لیزری هنوز گران می باشند ، در صورتی که اگر در یک دوره زمانی مرتب با آنها پرینت بگیرید، در خواهید یافت که پرینترهای با ارزشی هستند. قیمت ها از زیر$ 1000 آغاز می گردد و برخی پرینترها با قیمت $500 یا کمتر هم موجود هستند . هنوز هم از لحاظ کیفیت عکس پرینترهای جوهر افشان با پرینترهای لیزری رنگی هماهنگی نمی کند در صورتی که به سرعت در حال رشد هستندو
در صورتی که باید درباره خرید پرینتر فاکتور هزینه مواد مصرفی را در بودجه خود پیش از تصمیم گیری نهایی لحاظ نمایید.


چگونگی خرید:


پیش از رفتن به مرکزهای خرید یا جستجوی on-line تصمیم بگیرید که قصد دارید  پرینتر لیزری یا پرینتر جوهر افشان خریداری نمایید . در این جا باید باید در نظر بگیرید چه ویژگی ها و گزینه هایی داشته باشد . از جمله  ویژگی های شبکه ای، سرعت چاپ نمودن، کیفیت چاپ، ظرفیت کاغذ، سایز و وزن  .
اگر که پرینتر شما در یک شبکه خانگی یا تجاری به اشتراک گذاشته می شود، باید اطمینان حاصل کنید که یک اتصال بی سیم یا متصل را پشتیبانی می نماید . پرینتری که شبکه را پشتیبانی می نماید ، این امکان موجود است که در ابتدا گران به نظر برسد، در صورتی که می تواند در هزینه شما با کارکردن طولانی به واسطه قادر ساختن شما به اشتراک گذاری آن با دیگر  اعضای خانواده در یک شبکه خانگی یا همکاران در یک شبکه اداری صرفه جویی می نماید.
ویژگی های سرعت خروجی پرینتر بسیار شبیه درجه بندی گازوئیل برای اتومبیل ها است . پرینتری که در واقع سرعت آن در دقیقه برای چاپ تک رنگ تا 20 صفحه معین شده است  ضمانت می گردد که سریع تر از پرینتری که تا 12 صفحه در دقیقه را پشتیبانی می نماید، پرینت بگیرد. در صورتی که هیچ کدام از این دو پرینتر به این سرعت واقعی نخواهند رسید.
وضوح چاپ مقوله دیگری می باشد که این امکان وجود دارد که سبب فهم نادرست گردد. پرینترهای جوهر افشان وضوحی را ارائه خواهد دارد که در مقابل  با پرینترهای لیزری خیلی بالاتر است. در صورتی که به علت تفاوت در تکنولوژی، متن با کار گرافیکی چاپ یک پرینتر جوهر افشان هرگز با ضخامت متن یا طرح گرافیکی چاپ شده با یک پرینتر لیزری هماهنگی نداشته است. اکثر پرینترهای لیزری کنونی توانایی به چاپ خروجی dpi 600-600 یا dpi 200/1 × 200/1 می باشند.
فاکتور عمده ای در تصمیم گیری در خرید یک پرینتر هزینه مواد مصرفی (تونرهای قابل تعویض یا کارتریج های جوهر) می باشند. تقریباً هزینه های چاپ هر برگ در یک پرینتر لیزری تک رنگ خیلی پایین تر ازپرینترهای جوهر افشان می باشد . در صورتی که در ظاهر تفاوت زیادی به نظر نخواهد رسید اما اگر حجم انبوهی  از متن ها را چاپ کنید می توانید به سرعت به این نتیجه برسید . در واقع خروجی درجه بندی شده کارتریج تونر را در برابر قیمت آن به منظور بررسی هزینه های چاپ هر صفحه بررسی نمایید.
همچنین ظرفیت کاغد می تواند عامل مهمی باشد. خیلی از پرینترهای لیزری یک سینی ورودی 150 برگی را داشته اند که زمان پر نمودن مجدد آن را افزایش داده است . اگر در طول روز بخواهید اقدام به پرینت حجم زیادی کنید ، هیچ چیزی در واقع به اندازه توقف گاه به گاه پرینتر به منظور پر کردن مجدد آن آزار دهنده تر  نمی باشد.
هنگامی که می خواهید پرینتر را به اشتراک بگذارید یا تعداد زیادی پرینت بگیرید ، به سراغ پرینتر لیزری با سینی که حجم انبوهی از کاغذ را در خود جای می دهد، بروید (500 برگ یا 250 برگ) یا پرینتری که  حداقل به شما‌ در آینده توانایی بالابردن ظرفیت کاغذ را می دهد.
می توانند اکثر پرینترهای لیزری با گستره وسیعی از نمونه های کاغذ از جمله کاغذهای Letter\ legal  Card stock, envelope , transparency کار نماید . تعدادی پرینترهای لیزری برای چاپ پاکت نامه ها و دیگر کاغذهای سنگین بدون خم شدن آنها یک مسیر مستقیم ارائه داده اند . اگر که می خواهید پاکت نامه ای به غیر از پاکت نامه های معمولی یا مثلاً دیگر نوع کاغذ غیر استاندارد را پرینت کنید ، باید به سراغ پرینتری بروید که یک تغذیه کننده چند منظوره یا چند برگی دارا باشد تا اینکه بخواهید به صورت دستی یک پاکت نامه یا کاغذ را برای پرینت هر برگ در سینی بگذارید.
برای تصمیم گیری ظرفیت حافظه بیشتر می تواند فاکتوری اساسی باشد بخصوص در صورتی که بخواهید اسنادی با طرح های گرافیکی سنگین را پرینت نمایید . پرینترهای لیزری برای کنترل چندین کارکرد چاپ با هم حافظه کافی را داشته اند در صورتی که قصد دارید اسناد با گرافیک سنگین را پرینت نمایید ، یک حافظه اضافی می تواند کامپیوتر شما را سریع تر نماید حتی در صورتی که قادر به اضافه نمودن یک حافظه اضافی نمی باشید ، به سراغ پرینتری بروید که گزینه حافظه قابل ارتقاء را دارا است.
اگر که قصد دارید از یک مغازه خرید نمایید، خروجی هر کدام از مدل ها را با گرفتن یک برگه آزمایشی پرینت از هر یک از پرینترها، مقایسه نموده و مزیت هر مدل را بررسی نمایید.

برای آموزش تعمیرات اسکنر و مشاوره رایگان در این رابطه با متخصصین ما تماس بگیرید.

خواندن 4151 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 اسفند 1396 ساعت 10:08

مقالات آموزشی

پیگیری دستگاه های درحال تعمیر

جستجو