شنبه, 02 مرداد 1395 ساعت 06:39

پرینتر لیزری به چه صورت کار خواهد نمود ؟

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پرینتر لیزری به چه صورت کار خواهد نمود ؟


مقاله زیر در مورد چگونگی کار پرینتر لیزری می باشد با کمک الکتریسیته ساکن پرینتر لیزر کار می نماید . یک استوانه چرخان الکتریسیته را بوجود خواهد آورد. و به این استوانه یک اشعه نازک لیزر تابیده می گردد و به صورت متن یا تصویری که باید پرینت حاصل شود یک صفحه با نواحی حامل بار های مثبت و منفی تشکیل می گردد این صفحه بواسطه تونر که دارای پودر های با بار مثبت می باشد پوشانده می گردد بدین ترتیب آن نواحی از صفحه که بارمنفی دارند این پودرها را جذب می نمایند پس از آن کاغذ از روی آن عبور داده خواهند شد  تا تصویر مورد نظر روی آن بوجود بیاید. باید از غلتک های داغ در مرحله بعد کاغذ عبور نماید تا پودر روی کاغذ سوخته و دائمی گردد . برای این کار در هر پرینتر لیزر رنگی چند مرحله وجود دارد تا رنگهای مختلف را با هم مخلوط نماید.
نسبت به عملکرد خوب سرعت و قیمت مناسب موجب شده است تا برای حرفه های مختلفی پرینتر های لیزر مورد استفاده قرار گرفته شود .  بخصوص با با قیمت نسبتا ارزان گونه سیاه و سفید آن در خیلی از ادارات (پی سی پدیا) و شرکتها و حتی خانه ها یافت می گردد . در صورتی که هنوز برای بسیاری از افراد پرینتر لیزر رنگی گران می باشد و تنها به منظور کارهای حرفه ای استفاده می گردد که نیاز به کیفیت بسیار عالی داشته است. پرینتر های لیزر زبان فرمان خود را داشته اند که اطلاعات دیجیتال دریافتی را به یک فایل تصویری از نوع Bitmap تبدیل می نمایند که در نتیجه پرینت گرفته خواهد شد . توانایی های Adobe post در خیلی از پرینتر های لیزر را می توانیم یاد کنیم که برای طراحان گرافیک آن ها را به شدت مناسب گردیده است یکی دیگر از ربانهای معمول . زبان PCL شرکت HP می باشد که در پرینترهای لیزر استفاده میگردد.
کمپانی HP اولین پرینتر لیزر رومیزی را در سال 1984 تولید نموده است و در بازار اکنون پرینتر های لیزر به وفور پیدا می شوند و خیلی هم طرفدار دارند.
از رایج ترین دستگاههای خروجی در کامپیوتر پرینتر می باشد که از آن بمنظور چاپ اطلاعات استفاده می گردد . صرفنظر از نوع استفاده کاربران کامپیوتر ، امکان دارد در مقاطع زمانی ویژه ی نیازمند استفاده از پرینتر باشند. پرینترها انواع متفاوتی داشته اند پرینترهای جوهر افشان،لیزری تک رنگ و لیزری رنگی ، سه گروه عمده از پرینترهای موجود هستند . هر یک از پرینترها ( از پرینترهای جوهر افشان تا پرینترهای لیزری ) طراحی منحصربفرد خود را دارای بوده اند و بمنظور اهداف و کاربردهای ویژه ، طراحی شده اند .

جایگاه پرینتر

اکثر متقاضیان در هنگام انتخاب یک پرینتر ، علاوه بردر نظر گرفتن هزینه ، به پارامترهای دیگری مانند سرعت و کیفیت هم دقت نموده اند و تصمیم آنان برخاسته از توازن مابین پارامترهای بالا ، می باشد . تولید کنندگان با ارائه نمودن پرینترهای جدید و همچنین پیشرفته و تغییر دادن در مدل های قبلی خود ، تلاش در جلب رضایت مشتریان خواهند نمود . با امکان اتصال به دوربین های دیجیتال پرینترهای جوهر افشان ، تغییری بزرگ رادر حیطه چاپ تصاویر ایجاد می نمایند . بگونه ای که در پرینترهای جوهر افشان از جوهر و کاغذ بخصوص چاپ تصاویر استفاده خواهد شد  ، تصاویر چاپ شده کیفیت بسیار بالائی داشته اند . در پرینترهای لیزری تک رنگ کیفیت چاپ ، یکی از نکات اساسی و برجسته این نوع از پرینترها بشمار خواهد رفت . با توجه به امکانات ارائه شده به واسطه این نوع از پرینترها مثل حافظه وسینی مکان استقرار کاغذ ، از آنان می توان در مواردی که حجم عملیات چاپ زیاد است، استفاده کرد . می توان بمنظور چاپ متن و تصاویربا کیفیت و سرعت مناسب ، از پرینترهای لیزری رنگی استفاده کرد . در همین حال کم شدن قیمت پرینترهای لیزری رنگی ،تعداد زیادتری از کاربران تمایل به استفاده و بکارگرفتن این نوع پرینترها را پیدا نموده اند.

خواندن 620 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 06 اسفند 1396 ساعت 10:09
محتوای بیشتر در این بخش: « جمع بندی واژگان »

مقالات آموزشی

پیگیری دستگاه های درحال تعمیر

جستجو